Červenec 2012

Tvorba komiksu - část první - Než začneme fotit

31. července 2012 v 20:00 | sim-sims | caw |  Tutoriály- Ostatní
Návodů jak na super, bomba, bezva, cool komiks je všude plno a já tak trochu počítala s tím, že je nějaký i tady u nás na blogu. Ale světe div se, on tu žádný není. A tak jsem si řekla, že by nebylo od věci, kdybych tedy nějaký sesmolila.

Je samozřejmé, že každý si postupem času a získáváním zkušeností vyhraní svůj vlastní styl a proto vám tu nechci něco zdlouhavě rozepisovat (co si budem nalhávat, kdo by to četl?), spíš dát jen několik (dle mého názoru) užitečných tipů.
Tenhle návod chci rozdělit do čtyř částí:
 1. Než začneme fotit
 2. Tvorba postav
 3. Tvorba kulis
 4. Fotky + text
V této první části se chci zaměřit na to, jak vůbec s takovým komiksem začít. Ono to není jen tak, říct si "Začnu fotit komiks!", i když si to řada lidí myslí. Napíšu vím proto seznam věcí,které by jste si měli ujasnit ještě, než začnete tvořit simíky.

SHOW TOUR 2012

31. července 2012 v 16:46 | sim-sims | Matybo |  SUMMER FESTIVAL
Zdravím. Jak už sem tady jednou psal, tak koncertní turné LADY GAGA Born this way Ball nebude jediné. Jako další turné tady bude třeba Katy Perry nebo Rihanna. Zde na obrázku vidíte na jaké interprety se můžete těšit. Jediné, co vám prozradím je, že se začne velkolepým SUMMER FESTIVALEM, kde vystoupí mnoho umělců převedené do sims 3. Odhadem bude mít festival okolo hodiny a půl. V celém článku najdete setlist ke každému koncertu. Původně jsem myslel, že BTW Ball bude jako první, ale bude to těžké na přípravu, tak to necham na konec.

AKTUALIZACE : MÁTE SVÉHO INTERPRETA ? POŠLETE JMÉNO A MOŽNÁ SE OBJEVÍ NA SUMMER FESTIVAL 2012 !


Tell me your story - [02]

31. července 2012 v 0:55 | sim-sims | caw

1. DÍL ZDE

Tak máme tu druhý díl TMYS. Dneska není nějak extra zajímavý, ale seznámíme se tu s velmi důležitou osobou.
No, nemám už co dodat, takže přeji příjemné čtení a budu ráda, když napíšete nějaký ten komentář (věřte, potěší to) a zahlasujete v anketě ^^Sim-Sims News

30. července 2012 v 21:46 | sim-sims | Matybo
Zdravím. Ano, jsem to opravdu já. Tímto bych chtěl poděkovat, že jsem byl přizván zpět na spoluprácování na tomto blogu.
A přináším jednu novinku. Chtěl bych udělat vlastní pořad tohoto blogu. V pořadu by bylo například, co se děje na blogu, nebo soutěže a rozhovory, a v neposlední řadě také návody. A já se vás ptám, zda chcete tento pořad ? Je tady uděláná i znělka pořadu ( Je to na způsob Sims Castu ). Akorát by to bylo jenom o blogu sim-sims ! Hlasujte v anketě =)

Co chystá Puff?

28. července 2012 v 15:00 | sim-sims | Pufflie
Tak jsem prohrabala skříňku, našla The sims a jdu instalovat :)
Vím, že jen tak tak to počítač unese, takže se pokusím hrát bez downlodů... Tedy jen s pár downama, které nezbytně potřebuju :D
CO PLÁNUJI UDĚLAT?
 • Smazat staré downloady
 • Udělat pro vás balíček s nejlepšími downloady
 • Upravit rozcestníky
 • Napsat články o autorkách
 • Udělat pořádný přehld všech komixů
 • Vymyslet nějaký minikomix

Víc se toho ode mě ani čekat nemůže, jsem teď kvůli brigádě velmi časově vytížená,..

Zatím jdu tedy instalovat, stahovat, zkoušet a pak vám dám vědět o nejlepších downloadech pro komixy a také to, zda fungují :)

Tip na článek: Nový komix do caw

Tell me your story - [01] - úvodní díl

28. července 2012 v 7:43 | sim-sims | Napsal/a (caw)
1. díl je spíš takový úvod, od druhého dílu už bude vyprávěn jinak, z pohledu jiné postavy...ale to vám možná po přečtení dojde :) No nic, přiju příjemné čtení a snad se vám to bude líbit. Budu ráda, když se vyjádříte v komentářích :)

Nový komiks od caw - Tell me your story

27. července 2012 v 14:05 | sim-sims | Napsal/a (caw)
Ahoj :) Jak můžete vidět v tomto článku, je ještě docela nejisté, jak to s blogem bude dál. Ale i přesto jsem se rozhodla, že aby to tu nestálo budu něco přidávat. A tak jsem šáhla po klasice - komiks. Před pár dny jsem si nainstalovala The Sims 3. Nejdřív jsem si hrála jen tak, ale pak se rozhodla pro ten komiks. Myslím, že mám vymyšlenej celkem slušnej děj...není to sice nic převratnýho, ale není úplně ohraný a navíc ani moc náročný na focení, což je ideální kombinace. Nemám stažených moc downloadů a chci při tom zůstat,prostě stáhnout jen to nejdůležitější, ne zbytečnosti. Přece jen si nejsem jistá, jestli by to můj notebook utáhl :D

A abych tu jen nemlela do prázdna, ukážu vám alespoň takovou upoutávku, nebo úvodní fotku (přeberte si to jak chcete :D)
Jinak první, takovej úvodní díl mám nafocenej a pokud budete chtít objeví se tu už dnes večer, nebo zítra ráno :)


Tell me your story = Pověz mi tvůj příběh
(btw. kdyby na tom bylo něco gramaticky špatně upozorněte mě! angličtina není moje silná stránka :D)
A nakonec typovačka pro vás:
 • Kdo jsou postavy na fotce?
 • Jaký bude žánr komiksu? (např. komedie,horror,romantika...)

Důležité informace aneb rozhodněte, jak to bude dál

24. července 2012 v 12:53 | Sim-sims team |  Blog
ČLÁNEK NAPSALY PŮVODNÍ BLOGMASTERKY TOHOTO BLOGU

Najdete zde:
Jednotlivá vyjádření k situaci od třech autorek
Co bude s blogem dál
Prosbu o vaše vyjádření


Pufflie
Zdravím :) Na tomto blogu jsem byla pár let a pak jsem musela přestat přispívat, jelikož mi nešlo sims. Pamatovat si mne můžete pod přezdívkami Verbatelka nebo Baty.
'Snažila jsem se dát blog do chodu a tak jsem stále aktualizovala rozcestníky, promazávala staré rubriky, psala články o blogmasterkách a tak podobně. I když má aktivita nebyla vidět, starala jsem se o vnitřní správu blogu.
Jednou jsem takhle přišla na tento blog a zjistila jsem, že jej má nikdo jiný. Myslela jsem si, že to byla Emm, kdo někomu blog předal...

A ono ne. Dotyčný nám prostě blog vzal za našimi zády. Spojila jsem se s Emm a začala jsem o blog bojovat. Ona si psala s aktuálním majitelem. Jistě vám ráda popíše, jak se k ní choval... ;) Já si zase psala s Anet, která mi však heslo nakonec neprozradila. Naštěstí mi pomohl Standa Rucl (blog.blog.cz). Napsala jsem mu na jeho e-mail a po nějakém tom čekání jsem dostala heslo


Emm
Jsem zakladatelka tohoto blogu, přešla jsem sem z blogu "simikuv-zivot.blog.cz". V té době mi bylo asi 12 let a na blog jsem byla sama. Ale i přes to se blog brzy rozjel, protože s The Sims tématikou jich nebylo tolik, co dnes. Vystupovala jsem pod přezdívkami "arabek96" nebo "Eipy". Zanedlouho jsem mezi adminy přibrala Caw, Rue a další, které si staří věrní čtenáři určitě pamatují. Po chvíli se k nám přidala i moje spolužačka Puff, v té době byl blog v jeho nejlepší době.
Pak se náš tým ale začal rozpadat, mnoho z nás odešlo a mnohým The Sims vypovědělo službu. Proto jsme každou chvilkou dělali konkurzy, ale většinou se nikdo neudržel déle než měsíc. S blogem to šlo do háje, až byl nakonec opuštěn úplně, poslední článek jsem zveřejnila v listopadu roku 2011.

Puff se i nadále starala o vnitřní chod blogu, ale jednoho dne nám blog někdo sebral. Pokoušela jsem se s ním domluvit, uznávám, že jsem byla hodně tvrdá a chtěla po něm moc, ale je to můj blog, jsem jeho zakladatelka a nevzdám se ho. Kdybyste měli blog více jak tři roky, taky by vám vadilo, kdyby se ho ujal někdo úplně cizí, komu jste to ani nepovolili.

Nevidím to jinak, než nechat blog chvilku ležet a dokončit konečně jeho vnitřní stavbu. Poté najít vhodné adminy, kteří se o blog budou opravdu starat, a kterým budu věřit. Brzy od nás čekejte bližší informace.

Je mi líto, že jsme si blog museli vzít zpět touto nehezkou cestou, ale jinak to nešlo.

Caw
Na tenhle blog jsem se dostala v roce 2008, kdy mi bylo 11 let. Tenkrát jsem už měla nějaké zkušenosti s blogováním, ale vlastnit blog s někým se mi podařilo až tady. Po ty cca 3 roky co jsem tu působila jsem získala super zkušenost pracovat v týmu a naučila jsem se hodně i co se týče grafiky (pracovat v Adobe Photoshopu a tak dále). Myslím,že jsem do blogu stejně jako ostatní vynaložila dost svého času a úsilí a vůbec jsem neměla dobrý pocit z toho, že blog, na kterém jsou naše výtvory, naše články a na kterém je určitě i vidět naše usilí má vlastnit někdo, který ho vpodstatě ukradl (on tvrdí dostal, já tvrdím ukradl, protože i přes naši neaktivitu vlastně přebral náš obsah, což považuji za krádež)
Jako Pofflie s Emm i já se snažila vyřešit to v klidu a přátelsky, bohužel se ukázalo, že tudy cesta nevede a musely jsme to vyřešit tímto způsobem. O blog bych se ráda v následují době postarala. Ne tak jako o články spíš o to, aby se to tady dalo opět do pořádku, aby to bylo přehledné.

A CO BUDE S BLOGEM DÁL?
PUFFLIE: Já to chtěla po dobrým...Chtěla jsem tu aktuální blogery nechat. Ale po tom, jak se Matybo choval? Jak machroval s tím, že máme smůlu? ... Prosila bych blogerky, které přijmul, aby se do komentářů ozvali, zda mají ještě zájem tu být. A Matybo? ... Co myslíte vy, čtenáři? Máme ho tu nechat? Poslední slovo je samozřejmě na zakladatelce blogu - Emm, ale chceme znát váš názor.

EMM: Budu o tom ještě přemýšlet, nechci dělat ukvapené závěry..

CAW: Nechci se do nikoho navážet, ale Matybo na mě zapůsobil dost arogantně a já osobně ho aspoň pro tuto chvíli na blogu nechci. Nevím jak ostatní, určitě se ještě domluvíme. Každopádně chci, aby přihlašovací údaje zůstaly NÁM a e-mail blogu aby byl na někoho z nás. Ráda bych pomohla s tím, aby se to tu dalo do pořádku a jestli s tím budou Emm a Pufflie souhlasit mohla bych udělat i design :)

MÁTE-LI NÁVRHY, NAPIŠTE DO KOMENTÁŘŮ


Summer 2012 !

23. července 2012 v 18:09 | Sim-sims | Napsal (Matybo) |  Blog
Zdravím čtenáře blogu.
Zrovna jsem dokončil nastavování nového designu na blog. Doufám že se vám libí. Je udělán do takového letního stylu.
Menu dodělam během dneška nebo zítřka. Svůj názor mužete poslat do komentářů :) A co jak si užívtá prázky ? :)

Choice : úvod

22. července 2012 v 21:05 | Sim-sims | Napsal (Anet) |  Choice
Přináším úvodní díl slíbeného komiksu. Snad vás to aspoň trošku osloví.